Kontakt

W razie pytań lub w celu uzyskania niewiążącej porady prosimy o kontakt:

+48 71 782 39 90
info@rathgeber.pl

Osoba kontaktowa

Formularz kontaktowy

Zamknij

Ekologia - Środowisko i klimat

Aktywnie działamy na rzecz ochrony klimatu

Od 2010 roku grupa RATHGEBER jest całkowicie neutralna dla klimatu. Dotyczy to konsekwentnie wszystkich lokalizacji i wszystkich produktów, które opuszczają naszą firmę. Aktywna ochrona klimatu znajduje się w centrum filozofii naszego przedsiębiorstwa, co dokumentuje między innymi wczesna certyfikacja według Eco-Management and Audit Scheme (EMAS) zgodnie z DIN EN ISO 14001:2015.

Corocznie Od 2009 roku obliczamy Corporate Carbon Footprints (CCF) zgodnie z Greenhouse Gas Protocol (Scope 1, 2 i 3), a od 2010 roku grupa RATHGEBER jest neutralna klimatycznie w przypadku wszystkich dostarczanych produktów. Informujemy o odpowiednim śladzie węglowym produktu (PCF) przy każdej ofercie i zamówieniu.”

Więcej informacji na temat naszych emisji można znaleźć w naszym raporcie zrównoważonego rozwoju.

Ekologia - Środowisko i klimat | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

✓ Redukcja i eliminacja CO₂e wszędzie tam, gdzie jest to możliwe

Przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. W naszej produkcji przestawiliśmy się na procesy oszczędzające CO₂e i utrzymujemy naszą własną emisję CO₂e w przedsiębiorstwie na możliwie najniższym poziomie. Jako dwa przykłady z wielu, oprócz odzyskiwania ciepła w procesach maszynowych i obiegach wody, stosujemy w produkcji najnowszą technologię czynników chłodzących wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Wymieńmy jeszcze kilka innych środków: Nasze obiekty są wyposażone w fotowoltaikę, akumulatory, zieloną energię elektryczną, ogrzewanie miejskie i/lub gaz ekologiczny. Ponadto, flota pojazdów jest sukcesywnie przestawiana na e-mobilność.

Oczywiście stale pracujemy nad dalszym zmniejszeniem naszego śladu węglowego!

Dr. Alexander Darga | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

✓ Kompensacja emisji, których nie da się uniknąć

Kompensujemy nieuniknione ilości substancji szkodliwych, które powstają przede wszystkim w procesie produkcji zakupionych surowców, wspierając certyfikowane projekty ochrony klimatu poprzez dobrowolny zakup oficjalnych certyfikatów CO₂e od ClimatePartner.

We współpracy z ekspertami ds. ochrony klimatu z ClimatePartner wspieramy obecnie projekt w Malawi.

Celem tego projektu jest zabezpieczenie i stworzenie dostępu do czystej wody. Uszkodzone studnie są naprawiane i konserwowane, a także budowane są nowe studnie. Eliminuje to konieczność gotowania wody na otwartym ogniu lub w niewydajnych piecach kuchennych. Pozwala to na uniknięcie problemów zdrowotnych oraz emisji CO₂e.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć tutaj.

✓ Wartość dodana dla klienta bez dodatkowych kosztów

Szczególnie ważne jest dla nas to, że nasi klienci odnoszą bezpośrednie korzyści z naszego zaangażowania w ochronę środowiska. Dlatego zdecydowaliśmy, że wszystkie nasze produkty będą neutralne dla klimatu, bez żadnego ale. Oznacza to, że nasi klienci nie muszą dopłacać, co jest powszechne w naszej branży, jeśli chcą kupić produkt przyjazny dla klimatu. Ponadto każdy z naszych klientów otrzymuje na życzenie indywidualny certyfikat CO₂e dla produktów zakupionych w grupie RATHGEBER, dzięki czemu wyraźnie zmniejsza swój własny ślad CO₂e.

Jesteśmy zaangażowani w:

Pakiet Ekologiczny Bawaria | © RATHGEBER GmbH & Co. KG
Gospodarka na rzecz klimatu | © RATHGEBER GmbH & Co. KG
Signature: Teaser | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Newsletter Anmeldung

Im Web-Magazin SIGNATURE werden aktuelle Geschichten aus der RATHGEBER-Welt erzählt; persönlich, hautnah und mit viel Liebe zum Detail.
Sie werfen mit uns einen exklusiven Blick hinter die Kulissen des Familienunternehmens, seiner Mitarbeiter und internen Prozessen. Zusätzlich informieren wir Sie regelmäßig über neue Produkte, Technologien und Services sowie aktuelle Trends in Ihrer Branche und inspirierende Anwendungsbeispiele erfolgreicher Kunden.