Kontakt

W razie pytań lub w celu uzyskania niewiążącej porady prosimy o kontakt:

+48 71 782 39 90
info@rathgeber.pl

Osoba kontaktowa

Formularz kontaktowy

Zamknij

Technologia RFID-/NFC

Rozdzielanie RFID (widok szczegółowy) | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Skrót RFID oznacza „Radio Frequency Identification” i opisuje bezpieczną, bezdotykową i jednoznaczną identyfikację osób i przedmiotów z odległości oraz bez bezpośredniej wzajemnej widoczności między transponderem RFID a czytnikiem RFID. Zalety technologii RFID stanowią odczuwalne korzyści w ramach inicjatywy Przemysł 4.0. Należąca do grupy RATHGEBER spółka smart-TEC od ponad 15 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji transponderów RFID dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Na czym to polega: przerabiamy klasyczne oznakowanie w postaci tabliczek, etykiet i emblematów na produkty inteligentne, nadające się do zastosowania w ramach Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy.

Kilka lat temu technologię RFID uzupełniono o technologię NFC (=Near Field Communication). Zastosowanie tej bezdotykowej technologii chipowej z użyciem telefonu komórkowego lub tabletu daje producentom szansę do pozostania w bliskim kontakcie ze swoimi klientami także po zakończeniu procesu zakupu. Klienci mogą nadal otrzymywać informacje o nowościach, modyfikacjach produktów, częściach zamiennych, konkursach lub gwarancjach.

Technologia została już zintegrowana z wieloma produktami dla klientów Grupy RATHGEBER.

Kombinacja ciekawej formy, przyjemnego w dotyku i atrakcyjnego wyglądu oznakowania z inteligentną technologią RFID i NFC jest możliwa dzięki ścisłej współpracy wszystkich przedsiębiorstw w ramach Grupy RATHGEBER.

Osoba kontaktowa

Bartosz Kot
Telefon: +48 71 782 39 90 b.kot@rathgeber.pl