Kontakt

W razie pytań lub w celu uzyskania niewiążącej porady prosimy o kontakt:

+48 71 782 39 90
info@rathgeber.pl

Osoba kontaktowa

Formularz kontaktowy

Zamknij

Słowniczek

A - H

Jak bardzo zgodny z aktualnymi trendami jest ten produkt uwzględniając doświadczenia zespołu firmy RATHGEBER z projektami wykonanych dla swoich klientów?

Przed rozpoczęciem produkcji nowego produktu otrzymają Państwo od nas jego projekt. Należy go sprawdzić pod kątem kolorystyki, wielkości i kształtu. Produkcję rozpoczynamy dopiero w momencie, gdy uzyskamy informacje, że projekt został zatwierdzony.

ROYALPLAST® jako element funkcyjny | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Projektując markę należy przykładać dużą wagę do szczegółów, gdyż to one decydują o jej charakterze. Dzięki szerokiej ofercie technologii druku i uszlachetniania powierzchni oraz dużych możliwościach produkcyjnych firma RATHGEBER oferuje liczne rozwiązania służące jako elementy dekoracyjne lub zdobnicze. Mogą one optycznie wzmocnić i treściowo poprawić wizerunek firmy. Od projektowania 3D zaczynając, a na technologii top-coat kończąc; projektujemy i wytwarzamy wysokiej jakości produkty, na które każdy z przyjemnością zwróci uwagę.

Elementy dekoracyjne są ukoronowanie trwałego designu korporacyjnego. Przykładowo element dekoracyjny wykonany z ROYALPLAST® łączy w sobie efekt optycznej głębi ze szczególną trwałością materiału. Pozostałe trójwymiarowe produkty i materiały oferują szereg możliwości wykorzystania elementów dekoracyjnych do podkreślenia odpowiednich aspektów.

W zakładce dotyczącej zastosowań znajdują się przykłady oraz dodatkowe informacje na tematelementów dekoracyjnych i zdobniczych.

Etykiety i naklejki foliowe | RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Etykiety | Etykiety reklamowe | Etykiety techniczne

Oprócz bogatej palety etykiet do celów marketingowych RATHGEBER oferuje także różne rozwiązania służące do oznaczeń technicznych. Wiele firm wykorzystuje także etykiety techniczne jako powierzchnię reklamową np. do rozpowszechniana swoich danych kontaktowych, numeru infolinii lub nawet sloganów reklamowych. Mogą Państwo wybierać spośród następujących wariantów etykiet: wolnostojące napisy foliowe, Label Plus, etykiety numerowane i opatrzone kodem kreskowym, Stemple gwarancyjne, etykiety zabezpieczające, etykiety kontrolne i podstawowe, arkusze etykiet do druku laserowego, etykiety CE.

 

I - Q

Tabliczka aluminiowa jako uszlachetnienie opakowania | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Czy są Państwo zainteresowani seryjną produkcją swojego logo, które zostanie później umieszczone na produktach lub innych obiektach? Logo firmy jako element przyciągający wzrok i uwagę, eye-catcher? W oparciu o rodzaj materiału i stopień uszlachetnienia mogą Państwo także określić poziom „wartości" swojego logo.

Firma RATHGEBER oferuje liczne materiały, systemy klejenia oraz metody produkcji i uszlachetniania potrzebne do stworzenia logo firmy dla swoich Klientów. Szereg wariantów i przykładów znajduje się w zakładce Loga 3D, emblematy i napisy.

Czy dostępne są systemy mocowania nadające się do zastosowania na każdym podłożu?

Jak reaguje tabliczka wystawiona na działanie warunki pogodowe?

Kontrola wizualna płytek aluminiowych | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Organizacja procesów pracy również wymaga modyfikacji.

Z pewnością znają Państwo pojęcie „simplexity". Oznacza ono uproszczanie rzeczy złożonych takich jak np. komputer lub procesy pracy, bez ingerencji w ich podstawowe obszary działania. Oferujemy zatem Państwu pomoce, które poprawią funkcjonowanie środowiska pracy np. poprzez celowe zastosowania informacji i symboli w systemach naprowadzających. W ten sposób usprawniacie Państwo organizację pracy tak, by wszystkie procesy następowały w odpowiedniej kolejności. Systemowe oznaczenia wzmocnią Państwa standardy jakości oraz uproszczą procesy kontrolne.

Dalsze zalety: Państwa pracownicy są odciążeni i mogą skupić się na tym, co najważniejsze - czyli na pracy i świadczeniu usług klientom.

Przykłady zastosowań oraz dalsze informacje na temat procesów prac znajdą Państwo w zakładce Zastosowania opisującej rozwiązania usprawniające organizację pracy.

Naklejki wypukłe 3D produkowane przez firmę Rathgeber | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Projektując markę należy przykładać dużą wagę do szczegółów, gdyż to one decydują o jej charakterze. Dzięki szerokiej ofercie technologii druku i uszlachetniania powierzchni oraz dużych możliwościach produkcyjnych firma RATHGEBER oferuje liczne rozwiązania służące jako elementy dekoracyjne lub zdobnicze. Mogą one optycznie wzmocnić i treściowo poprawić wizerunek firmy.O Od projektowania 3D zaczynając, a na technologii top-coat kończąc; projektujemy i wytwarzamy wysokiej jakości produkty, na które każdy z przyjemnością zwróci uwagę.

Elementy dekoracyjne są ukoronowanie trwałego designu korporacyjnego. Przykładowo element dekoracyjny wykonany z ROYALPLAST® łączy w sobie efekt optycznej głębi ze szczególną trwałością materiału.ł Pozostałe trójwymiarowe produkty i materiały oferują szereg możliwości wykorzystania elementów dekoracyjnych do podkreślenia odpowiednich aspektów.

FINOCHROM®  | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Oznaczanie produktu: loga 3D, napisy, emblematy, tabliczki i etykiety

Oznaczenia produktów informują sprzedawcę i użytkownika o cechach produktu lub jego opakowania. W tym celu na tabliczkach lub etykietach drukuje się symbole, loga, piktogramy lub krótkie teksty. Dzięki temu oznaczenia mogą spełniać wymogi krajowych i międzynarodowych dyrektyw i norm oraz potwierdzać fakt zgodności z nimi (etykiety techniczne, tabliczki znamionowe, ostrzeżenia, ..., klawiatury foliowe). Z drugiej strony zadrukowane tabliczki i etykiety służą do celów reklamowych, np. jako logo umieszczane na produkcie czy oznaczenie modelu lub też do celów dekoracyjnych np. jako ozdobne tabliczki lub etykiety. Na potrzeby oznaczania i opisywania produktów dostępne są różne metody druku i liczne materiały do wyboru. Tabliczki są wykonywane głównie z metalu (aluminium, stal szlachetna,...) i tworzyw sztucznych (akryl, winyl, poliester, poliwęglan, etykiety z materiału ROYALPLAST®,..., CHROMOTION®)

Od ponad 60 lat firma RATHGEBER oferuje zindywidualizowane oznaczenia dla przedsiębiorstw działających w przemyśle, handlu i usługach.

Tabliczka aluminiowa 3D jako uszlachetnienie opakowania | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Rozwiązania na potrzeby prezentacji Państwa firmy

Zwycięża ten, kto pokazuje się od najlepszej strony.

Zaznaczenie własnej obecności na rynku jest dla marketingu zadaniem najważniejszym. Bezcenne jest zwrócenie na siebie uwagi klientów, a można to osiągnąć przede wsyzstkim pierwszym pozytywnym wrażeniem. Ekskluzywne metody prezentacji produktów w punkcie sprzedaży przyciągną uwagę grupy docelowej, a rozpoznawalność marki zapewni jej odpowiednie miejsce w świadomości nabywców.

Więcej na temat prezentacji dowiedzą się Państwo w zakładce Zastosowania w sekcji poświęconej reklamie i prezentacji marki.

R - Z

Aluminium 3D z CHROMOTION® | RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Chęć pokazania się jest oznaką pewności siebie. 

Zdanie to dotyczy także Państwa marki - zaczynając od produktu a na firmowych notebookach pracowników kończąc. Dzięki stonowanej ale i konsekwentnie realizowanej reklamie pozostajecie Państwo na trwałe w pamięci odbiorców . Firmowe tabliczki i etykiety są dla klientów często pierwszym sygnałem zachęcającym i zapraszającym do współpracy. 

Dotyczy to także reklam umieszczanych na samochodach floty czy też odzieży roboczej pracowników. Wszystkie te elementy współtworzą całościowy wizerunek Państwa marki.

Przykłady zastosowań oraz dalsze informacje na temat reklamy znajdą Państwo w zakładce Zastosowania opisującej rozwiązania dlamarketingu i reklamy.

Skala z aluminium z nadrukiem | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Skale i podziałki

Skale i podziałki mogą być wytwarzane z tworzywa sztucznego lub metalu. Oprócz różnych technologii druku (druk na anodowanym aluminium, sitodruk i druk cyfrowy) na potrzeby indywidualizacji skali oferujemy dodatkowe metody uszlachetnienia lub opisywania (m.in. grawerowanie laserem). Dodatkowo nasze skale i podziałki mogą zostać wyposażone w system klejenia dostosowany do powierzchni, na którą będą one nanoszone.

Przykłady zastosowań oraz bliższe informacje na temat skali znajdą Państwo tutaj.

Tabliczka z akrylu jako oznakowanie sprzedawcy | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Tabliczki | Tabliczki reklamowe | Tabliczki techniczne

Oprócz szeregu rozwiązań dla marketingu firma RATHGEBER oferuje także liczne rozwiązania służące do oznaczeń technicznych. Wiele firm wykorzystuje także tabliczki techniczne jako powierzchnię reklamową. Dlatego oprócz logo, danych kontaktowych i numerów infolinii umieszcza się na nich także hasła reklamowe. Macie Państwo do wyboru: tabliczki metalowe,

 oraz tabliczki z tworzywa sztucznego:

  • ROYALPLAST® - szyldy wypukłe

  • CHROMOTION® - chromowane litery i emblematy

  • Free-Style - tabliczki i napisy w dowolnych kształtach

Logo na naklejce 3D | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Samoprzylepne oznaczenia często określamy mianem tabliczek zaopatrzonych w warstwę kleju. Wyróżniamy przy tym samoprzylepne tabliczki z metalu lub tworzywa sztucznego oraz tabliczki samoprzylepne przeznaczone do zastosowań technicznych i reklamowych. Tabliczki zawierające przekaz reklamowy lub informacje są wykorzystywane m.in. na produktach (loga, oznaczenia modeli, elementy dekoracyjne), opakowaniach, standach reklamowych, pojazdach firmowych oraz przy okazji imprez. Techniczne tabliczki samoprzylepne mają zastosowanie jako tabliczki znamionowe, ostrzeżenia, części funkcyjne oraz skale. Możliwości ich wykorzystania są bardzo wszechstronne. Dla powierzchni specjalnych dostępne są róże systemy klejenia, zależnie od jakości podłoża. W celu ułatwienia wyboru właściwej metody klejenia zalecamy skorzystanie z usług doradcy, aby szyldom zapewnić trwałą i silna przyczepność.

Druk na anodowanych powierzchniach (karta kolorów)  | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

Czy dostępna jest nieograniczona dowolność doboru kolorów dla danego rozwiązania?

ROYALPLAST® Relief | RATHGEBER | © RATHGEBER GmbH & Co. KG

ROYALPLAST® - etykiety i szyldy wypukłe

Etykiety wypukłe mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich charakterystyczną cechą jest uszlachetnienie powierzchni dzięki przeźroczystej, soczewkowatej warstwie żywicy syntetycznej. Dzięki temu każde logo i każdy emblemat zyskuje fascynujący, trójwymiarowy wygląd. Specjalna mieszanka poliuretanowa ma właściwości samoregenerujące się i dzięki temu pełni rolę warstwy ochronnej dla zadrukowanej folii. Etykiety wypukłe są elastyczne, wyjątkowo trwałe a tym samym nadają się do stosowania na zewnątrz.

Mogą także być produkowane w różnych wersjach uszlachetnienia powierzchni. W celu zapewnienia jeszcze większego efektu głębi optycznej zaleca się stosowanie połączenia szkła akrylowego z materiałem ROYAPLAST® (ROYALPLAST® Relief Plus). Dodatkowo etykiety wypukłe można wzbogacić tłoczeniami reliefowymi (ROYALPLAST® Relief). To właśnie tłoczenia powierzchni w srebrnym błyszczącym i złotym błyszczącym oraz zastosowanie kolorów lazurowych zapewniają szlachetny wygląd oraz unikalny, trójwymiarowy efekt. Wypukłe, wstępnie wyoblone etykiety nadają się do stosowania na rurach lub innych zaokrąglonych przedmiotach (ROYALPLAST® Konvex). Kolejną opcję stanowią wypukłe etykiety mające postać napisów (ROYALPLAST® napisy).